Ontdek de shortlists voor de Cutting Edge Awards 2013

Onze redactie wikte en woog en kwam voor 2012 tot deze ultieme shortlists. Daarop kan vanaf donderdag 6 december, 12u gestemd worden, en dat tot en met vrijdag 11 januari. Je kunt er zelf een ****-sneeuwvakantie mee winnen!

Wie het uiteindelijke haalt, kom je te weten tijdens de spetterende uitreiking van de Cutting Edge Awards 2013, op zaterdag 23 februari 2013, in Handelsbeurs Gent.

Stand-upper Bert Gabriëls presenteert een snedige topavond vol humor, special guests en muziek (o.a. 't Schoon Vertier), en met een afsluitend feestje door DJ Kevin 'Major K' Major.

BESTE FILM NATIONAAL

  • The broken circle breakdown
  • Offline
  • A perdre la raison

BESTE FILM INTERNATIONAAL

  • Amour
  • Holy motors
  • Looper
  • Moonrise kingdom
  • Shame

BESTE TV NATIONAAL

  • Clan (Vtm)
  • Crimi clowns (2BE)
  • Quiz me quick (één)
  • Red Sonja (Canvas)
  • Superstaar (2BE)

BESTE TV INTERNATIONAAL

  • Boardwalk empire (Canvas)
  • The daily show (Acht)
  • Game of thrones (2BE)
  • The Graham Norton show (Acht)
  • The walking dead (2BE)

BESTE RADIOPROGRAMMA

  • Big hits (MNM)
  • Hammertime (Studio Brussel)
  • Radio Plettenberg (Radio 1)
  • Voor beginners (Radio 1)
  • Wim Oosterlinck (Q Music)

BESTE ALBUM NATIONAAL

  • Balthazar, 'Rats'
  • Cupp Cave, Retina Waves
  • Dez Mona, 'A gentleman's agreement'
  • Fence, 'Fence'
  • SX, 'Arche'

BESTE ALBUM INTERNATIONAAL

  • Beach House, Bloom
  • Converge, 'All we love we leave behind'
  • Flying Lotus, 'Until the quiet comes'
  • Julia Holter, Ekstasis
  • Frank Ocean, 'Channel ORANGE'

BESTE CONCERT NATIONAAL

  • Flying Horseman (Trix)
  • The Hickey Underworld (Rock Werchter)
  • Netsky live (Pukkelpop)
  • Ssaliva + Mittland Och Leo (Ateliers Claus)
  • Pomrad (Don't Hype Festival in Vooruit)

BESTE CONCERT INTERNATIONAAL

  • Death Grips (Magasin 4)
  • Nicolas Jaar (Pukkelpop)
  • Jay-Z en Kanye West (Sportpaleis)
  • Mark Lanegan Band (Koninklijk Circus)
  • Paul McCartney (Sportpaleis)

BESTE BOEK NEDERLANDSTALIG

  • Y.M. Dangre, ‘Maartse kamers’
  • Arnon Grunberg: ‘De man zonder ziekte’
  • Auke Hulst, ‘Kinderen van het ruige land’
  • Christophe Van Gerrewey: ‘Op de hoogte’
  • F Springer: ‘Met stille trom’

BESTE BOEK ANDERSTALIG

  • Teju Cole, ‘Open stad’
  • Junot Diaz, ‘Zo raak je haar kwijt’
  • Dave Eggers, ‘Een hologram voor de koning’
  • Karl Ove Knausgard, ‘Liefde’
  • Cyril Pedrosa, ‘Portugal’

BESTE GAME

  • Assassins creed III
  • Dishonored
  • Halo 4
  • Hitman: Absolution
  • Max Payne 3

BESTE PODIUM

  • FC Bergman, ‘Terminator trilogie’
  • NTGent, ‘Een lolita’
  • Vlaamse Opera, ‘Agrippina’
  • Voetvolk, ‘It's going to get worse and worse and worse, my friend’
  • Theater Zuidpool, ‘Faust ofte krakeling beneden de louteringsberg’

 TALENT VAN HET JAAR

  • Astronaute
  • Audience in the Street
  • Binti
  • Gottland
  • Hot Carl
  • If Anything Happens To The Cat
  • MoonTroop
  • ONs
  • PolarJacket
  • Pomrad
  • Pupils
  • Renée
  • She Sells Seashells
  • Sluggart
  • Soldier's Heart
  • Stacks
  • Young Colour