11e Cutting Edge Awards: stem en win!

De stembussen zijn dicht! 

Bedankt om mee te stemmen voor de 11e Cutting Edge Awards!

Een jaar lang bespreken we hier bij Cutting Edge de meest uiteenlopende muziekbands, schrijvers, films… Cultuur in al zijn vormen kortom, waarvan we vinden dat ze het ontdekken waard zijn (of net niet). We hebben gepassioneerd gediscussieerd, soms meerdere stemrondes moeten doorlopen om ex aequo ’s weg te werken maar uiteindelijk vielen de puzzelstukjes op hun plaats. En nu is het aan jou! Stem hier op je favorieten en wie weet sleep je zelf ook wel één van onze prijzen in de wacht.

Kom ook naar de uitreiking!

De Awards worden uitgereikt in Arenberg Antwerpen op woensdag 16 maart 2016. Xander De Rycke presenteert een wervelende show vol bekend volk, humor en topmuziek van onder andere Wannes Cappelle en Axl Peleman & NoMoBs. Uiteraard klinken we ook op het voorbije topjaar, en is er een after party! Bestel je tickets hier!

Alle genomineerden nog eens op een rij...

Beste Game

  • Fallout 4 (Bethesda)
  • Halo 5: Guardians (Microsoft)
  • Metal gear solid 5: the phantom pain (Konami)
  • Super Mario maker (Nintendo)
  • The Witcher 3: Wild Hunt (CD Projekt)


Beste Album Nationaal

  • Chantal Acda, 'The sparkle in our flaws'
  • Balthazar, 'Thin walls'
  • Flying Horseman, 'Night is long'
  • STUFF., 'STUFF.'
  • Stadt, 'Escalators'

Beste Album Internationaal

  • Kendrick Lamar, 'To pimp a butterfly'
  • Joanna Newsom, 'Divers'
  • Sufjan Stevens, 'Carrie Lowell'
  • Kurt Vile, 'B'lieve I'm goin down...'
  • Jamie XX, 'In colour'

Beste Concert Nationaal

  • Chantal Acda, Minard Gent
  • Evil Superstars, Pukkelpop
  • Raketkanon, Vooruit Gent
  • Statue, Pukkelpop
  • STUFF., AB Brussel

Beste Concert Internationaal

  • D’Angelo, Vorst Nationaal Brussel
  • Ho99o9, Muziekodroom Hasselt
  • Marina and the Diamonds, Les Nuits Botanique
  • Sting and Paul Simon, Sportpaleis Antwerpen
  • Tame Impala, Pukkelpop

 Beste TV-programma Nationaal, Fictie

  • Bevergem
  • De Biker Boys
  • Spitsbroers
  • T.
  • Tom & Harry

Beste TV-programma Nationaal, Non-fictie

  • Alleen Elvis Blijft Bestaan
  • De Ideale Wereld
  • Radio Gaga
  • Reizen Waes
  • Topdokters

Beste TV-programma Internationaal

  • Fargo
  • The Knick
  • Mr. Robot
  • Orange is the New Black
  • Unbreakable Kimmy Schmidt

Beste Radioprogramma

  • @RIKBOEY (Q-Music)
  • Generation M (MNM)
  • Linde at Your Service (Studio Brussel)
  • Mosselen om Half Twee (podcast Xander De Rycke)
  • RELAAS (podcast, ook op Urgent.fm & Quindo)

  Beste Film Nationaal

  • Black
  • Cafard
  • D'Ardennen
  • Paradise Trips
  • Le Tout Nouveau Testament

Beste Film Internationaal

  • Im Labyrinth des Schweigens
  • It Follows
  • Sicario
  • Son Of Saul
  • The Lobster

  Beste Podium

  • Alexander Vantournhout & Bauke Lievens, ‘Aneckxander’
  • Jérôme Bel, 'Gala'
  • KVS & NTGent, 'Revue ravage - dood van een politicus’
  • tg STAN, ‘De kersentuin’
  • Toneelhuis, ‘Passions humaines’

  Beste Boek Nederlandstalig

  • Alex Bogers, ‘Alleen met de goden’
  • Saskia De Coster, 'Wat alleen wij horen'
  • Jamal Ouariachi, 'Een honger'
  • Filip Rogiers, 'Verman je'
  • Inge Schilperoord, 'Muidhond'

Beste Boek Vertaald

  • Kamel Daoud, 'Moussa of de dood van een Arabier'
  • Zia Haider Rahman, 'In het licht van wat wij weten'
  • Sarah Hall, 'De komst van de wolven'
  • Sjón, ‘De jongen die nooit heeft bestaan’
  • Hanya Yanagihara, ‘Notities uit de jungle’

Beste Strip Nederlandstalig

  • Ephameron, 'Wij Twee Samen'
  • Milan Hulsing, 'De Aanslag'
  • Wauter Mannaert & Mark Bellido, 'El Messias'
  • Peter Pontiac, 'Styx'
  • Alex Skim, 'Muze Um'

Beste Strip Vertaald

  • Léo & Icar, 'De Laatste Grens 1'
  • Scott McCloud, 'De Beeldhouwer'
  • Mezzo & Dupont, 'Love In Vain'
  • Cyril Pedrosa, 'Vier Jaargetijden'
  • Von Kummant & Von Eckartsberg, 'Gung Ho 1'

  Talent Van Het Jaar

  • Fitzgerald
  • Five Days
  • Huracán
  • Modern Art
  • SeizoensKlanken