• X
  • X
  • X
  • X
  • 0

The Kooks(2008)

The Kooks met beproefd recept

 The_kooks_review

'Ik heb een ego te strelen en wil dat dit album een succes wordt. Het publiek moet van onze liedjes kunnen houden en er zelfs door van de sokken geblazen worden.' Luke Pritchard, frontman en zanger van de immens populaire indiepop boysband The Kooks laat er geen twijfel over bestaan dat het met deze tweede weer dik prijs moet zijn. Het debuut 'Inside in/inside out' was alvast een waar kassucces en als onze dikke teen ons deze keer niet in de steek laat, dan voorspellen wij dat het met 'Konk' volstrekt dezelfde weg opgaat. En dat Pritchard dus met een gerust gemoed de zomerfestivals zal kunnen aanvatten.

Wij hebben onze sokken nog altijd aan, dat wel, maar we hebben op 'Konk' nergens een miskleun gehoord waar onze broek van afzakt, en dat is toch ook al iets. En wat meer is: deze tweede bevat opnieuw voldoende übercatchy meezingers waar menig tienermeisje enkele uren kan op oefenen, maar ook een stevige portie gitaargeweld om het stoere manvolk te plezieren. Tot slot is 'Konk' in één moeite voldoende alternatief en tegelijk salonfähig om niemand voor het hoofd te stoten als de eerstvolgende single te horen is op Radio 2 in de wachtkamer bij de dokter. Wij weten waarover we spreken en we zagen toen niemand die er plots zieker uit zag dan even voordien.

Eigenlijk kunnen we deze recensie al bij al behoorlijk beknopt houden: neem het succesrecept van het vorige album, verzin gelijkwaardige varianten op al je voltreffers en giet dat in een geheel, en klaar is kees. Strikt genomen kan je dan beginnen zaniken over te weinig vernieuwing, het feit dat de verrassing nu toch wel volledig achterwege blijft en dat ze gewoon dezelfde truken van de foor uit de kast halen. Klopt allemaal wel, maar op het einde van de rit overheerst bij ons vooral het gevoel dat we er net een heerlijke muzikale tocht hebben opzitten. Zet The Kooks op en de zon breekt door de wolken, je pestbui verdwijnt en mocht je toevallig net ergens onderweg zijn, dan slaat die vervelende slak voor je prompt een zijweg in. Het leven is mooi en simpel in het universum van The Kooks, maar wij denken dat we er toch maar eens een buitenverblijf gaan zoeken.

Prima album dus, dat het vooral van zijn geheel moet hebben en minder van bepaalde uitschieters. Voor de rappe vogels is er trouwens een limited edition uitgebracht met een tweede schijfje, genaamd 'Rak' - ook al genoemd naar een opnamestudio. Die bevat nog eens zeven nieuwe songs, een akoestische versie van 'See the sun' en een demoversie van 'Brooklyn', een nieuw nummer dat bij Pritchard thuis werd opgenomen. 

Frederik Jaques

Reageer

 

Details // CD

  • Band: The Kooks
  • Album: Konk
  • Record company: Astralwerks (EMI)
  • Jaar: 2008
  • Track list: See the sun / Always where I need to be / Mr Maker / Do you wanna / Gap / Love it all / Stormy weather / Sway / Shine on / Down to the market / One last time / Tick of time / All over town (hidden track)


FOTO * FOTO * VIDEO * FOTO * VIDEO * FOTO * VIDEO * FOTO

Meer Foto's »» | Meer Video's »»

Telex * Telex * Telex * Telex * Telex * Telex * Telex * Telex * Telex * Telex

Meer Telexberichten »»

Nieuwsbrief * Nieuwsbrief * Nieuwsbrief * Nieuwsbrief * Nieuwsbrief

Vul onderstaand formulier in om je in te schrijven op onze nieuwsbrief

RSS Feeds * RSS Feeds * RSS Feeds * RSS Feeds * RSS Feeds * RSS Feeds * RSS Feeds * RSS Feeds * RSS Feeds