• X
  • X
  • X
  • X
  • X

Pantha Du Prince, 'Black noise'(2010)

IJskoud en onderhuids brandend heet
Delen

Panthaduprince_blacknoise Eerst was er bijna het failliet van een genre. Minimal techno kon zijn eigen succes niet meer dragen. Het Keulense Kompakt, ooit de oerdrager van alles goed minimal, zuchtte onder de druk. En ook Ellen Allien, de vaandeldraagster, raakte het spoor bijster in die twee jaar die Pantha Du Prince nodig had om 'Black noise' - het vervolg op zijn vorig meesterwerk 'This bliss' - te draaien. Hendrik Weber, volbloed Teutoon, trok de Zwitserse Alpen in. Hij liet zich absorberen en inspireren. Hij ontdekte geluiden op de Alpenweide en draaide er machinale beats tussen. Gletsjerkoud en sneeuwwit fragiel. Pantha Du Prince combineert fragiele melodieën met grimmige baslijnen. 'Black noise' is de stille weidse ruimte in melodie.

Gevonden geluiden, onhoorbare frequenties en de kille studio. Pantha Du Prince verborg zich in Schuttwald, een Zwitsers stadje dat in 1816 totaal vernield werd door een landverschuiving. De natuur dreigt maar klinkt liefelijk in Pantha's handen. Shoegazer-techno, verschroeiende ambient, bitterzoet en wrang. 'Black noise' zwijmelt doorheen de eerste tracks, neemt een koude chillende start en ontaardt in een luidkeelse schorre afterparty.

'The splendour' staat vooraan. Net dansbaar maar bovenal luisterbaar. Marimba's beroert door Tyler Pope (!!!, LCD Soundsystem) en een van de meest breekbare tracks van de eeuwigheid. Panda Bear draagt een steentje bij op het zweverige 'Stick to my side'. Panda en Pantha als twee gelijkgestemden. Maar Pantha Du Prince kan ook zonder deze namen. Het bewijs: de rest van 'Black noise'. Clubmuziek die een nieuwe weg inslaat en minimal techno reanimeert. 'A nomads retreat' komt het dichtst bij een bestaan als hippe 12'' met zijn kil smeltende dreunen. Met 'Satellite snyper', het bastaardkind van het 'Turbo Dreams' huwelijkspaar Ellen Allien en Apparat, gaat Pantha Du Prince binnen minimal techno een nieuwe richting uit. Voor de onaardse pracht van 'Es schneit' zijn er geen woorden.

'Black noise' zal het genre niet onopgemerkt redden. Het overstijgt het, glinsterend koud en onderhuids brandend heet.

Katrien Schuermans

Reageer

 


Details // CD

  • Band: Pantha Du Prince
  • Album: Black noise
  • Record company: Rough Trade
  • Jaar: 2010
  • Track list: Lay in a shimmer / Abglanz / The splendour / Stick to my side / A nomads retreat/ Satellite snyper / Behind the stars /Bohemian forest / Welt am draht / Im bahn / Es schneit
  • Info: 9 april 2010 kan je naar Pantha Du Prince gaan luisteren in het Anwerpse Petrol.


FOTO * FOTO * VIDEO * FOTO * VIDEO * FOTO * VIDEO * FOTO

Meer Foto's »» | Meer Video's »»

Telex * Telex * Telex * Telex * Telex * Telex * Telex * Telex * Telex * Telex

Meer Telexberichten »»

Nieuwsbrief * Nieuwsbrief * Nieuwsbrief * Nieuwsbrief * Nieuwsbrief

Vul onderstaand formulier in om je in te schrijven op onze nieuwsbrief

RSS Feeds * RSS Feeds * RSS Feeds * RSS Feeds * RSS Feeds * RSS Feeds * RSS Feeds * RSS Feeds * RSS Feeds